Napisz do nas

info@kontener.net.pl

Bezpieczeństwo budynków zbudowanych z kontenerów.

Scaf-Rent Container Kontenery socjalne biurowe 12

Domy z kontenerów wzbudzają w Polsce coraz większe zainteresowanie ze względu na swoją specyfikę. Stanowią alternatywę dla tradycyjnego budownictwa, gdyż ich realizacja trwa krócej. Kuszą nas również nowoczesnym designem i możliwością rozbudowy. 

Budynki z kontenerów mają wiele zalet, które uzasadniają ich obecność na naszym rynku. Wykorzystywane są przez firm budowlane i nie tylko. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że nadają się do zamieszkania oraz prowadzenia działalności gospodarczej.

Całoroczne budynki z kontenerów muszą być w Polsce projektowane i budowane według takich samych przepisów, norm i innych obowiązujących wytycznych, co wszelkie inne budynki mieszkalne

A czy budynki z kontenerów są bezpieczne? 

Przyjrzyjmy się za tym jak to wygląda  od kwestii bezpieczeństwa.

Istnieje wiele elementów, które wpływają na bezpieczeństwo budynków z kontenerów. Najważniejszą rzeczą jest konstrukcja.

Konstrukcje tego typu powinny być wykonywane z najwyższej jakości materiałów, a każdy etap produkcji i montażu jest poddawany kontroli jakości i odpowiednim pomiarom.

Dzięki wykonywaniu modułów w warunkach fabrycznych unika się problemów związanych ze zmiennością aury i sezonowością oraz fluktuacją kadrową charakterystyczną dla metody tradycyjnej.

Jeśli budujesz dom z kontenera morskiego, upewnij się, że ściany i dach są wystarczająco mocne, aby wytrzymać siły, które mogłyby spowodować jego zawalenie się. Więcej informacji na temat materiałów użytych do budowy kontenera można uzyskać kontaktując się z producentem.

Stal konstrukcyjna budynku kontenerowego powinna być certyfikowana. Atest obejmuje raporty z huty i specyfikacje spawalnicze. Jest to bardzo ważne, ponieważ 97% kontenerów jest produkowanych w Chinach. Bez odpowiedniej certyfikacji, zostaniesz z wadliwym budynkiem. Stal używana do produkcji kontenerów często nie spełnia norm. Na szczęście producenci zaczęli oceniać materiały, z których wykonane są kontenery morskie. Ważne jest, aby sprawdzić, czy stal jest odporna na korozję i czy spełnia normy CSA.

Fundament budynku kontenerowego powinien być mocny i solidny. Uszkodzony lub niszczejący fundament może być niebezpieczny. Ściany budynku powinny być również odpowiednio izolowane i właściwie wentylowane. Jest to ważne dla bezpieczeństwa budynku. Istotne jest, aby mieć odpowiednią wentylację i izolację. W zależności od projektu i lokalizacji można znaleźć budynek kontenerowy, który spełnia normy. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i budowanie przyjaznego dla środowiska domu.

Wewnętrzne elementy kontenera transportowego muszą być zaprojektowane tak, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia pożaru. Jeśli nie są one bezpieczne, może to spowodować pożar lub pęknięcie. Integralność strukturalna kontenera morskiego może zostać naruszona przez kilka czynników, w tym zastosowane materiały. Najlepszym sposobem na uniknięcie tych problemów jest zakup solidnego i niezawodnego kontenera transportowego. Zakup odpowiednich materiałów do budowy kontenera morskiego ma kluczowe znaczenie.

Wymienione cechy przekładają się na jakość i trwałość realizacji. 

Innymi słowy – trwałość budynków zbudowanych z kontenerów jest taka sama jak trwałość budynków wzniesionych metodą tradycyjną i zależy wyłącznie od zastosowanego materiału konstrukcyjnego i wykończeniowego.

Budownictwo kontenerowe to nie tylko jednorodzinne domy, ale też budynki wielorodzinne, hotele modułowe, segmentowe budynki zamieszkania zbiorowego (jak internaty i akademiki), modułowe budynki szkolne i przedszkolne, czy biurowe. Z kontenerów wznieść można nawet tymczasowy szpital.

Domy z kontenerów są jak najbardziej bezpieczne, co dodatkowo potwierdzają certyfikaty świadczące o zdolnościach firmy do zapewnienia klientom najwyższej jakości.